Kamenná zahrada

Užití kamene v zahradách

 Hlavním kompozičním prvkem je zde kámen, vybrané rostliny jej pouze doplňují.
Pravá kamenná zahrada je specialitou, která se vyskytuje jen zřídka. Kámen se ale uplatňuje ve většině zahrad a je významným stavebním materiálem a kompozičním prvkem, hned po rostlinách. V naší praxi používáme kámen téměř ve všech zahradách.Zde je několik příkladů:

Galerii zobrazíte kliknutím na obrázek

Fotogalerie  : Kamenná zahrada s vodní kaskádou a jezírkem

Nejblíže k pravé kamenné zahradě má naše realizace ve Vrchlabí.Pro pochozí plochy, jezírko, vodní tok a zídky jsme použili různě velké deskovité kameny z minerálu fylitu, který se vyskytuje v okolí. Ten samý materiál jsme použili i pro kamenný mulč na záhonech. Kámen má různou barvu, neboť pochází z několika různých nalezišť, protože se ale jedná o stejný minerál, nepůsobí to rušivě.Ve vegetačním období dominují vedle vody rostliny, v zimě je zahrada dekorativní právě díky použitému kameni.

  

Galerii zobrazíte kliknutím na obrázek

 

 

Fotogalerie :   Dům s vřesovištěm a kamennou zahradou - moderní zahrada moderního domu

Při stavbě zahrady v Jizerských horách jsme využili místní, částečně zvětralou žulu – perk. Oproti lomovému kameni, působí výrazně tepleji a „ přírodně“. Část u vchodu působí dojmem suťového pole, kameny tvoří jakýsi kamenný proud a rozlévají se do plochy nad zídkou, kde drobnější štěrk tvoří mulč k vysázeným drobným jehličnanům a kvetoucím trvalkám. Část u terasy lze nazvat obří skalkou, narovnání balvanů do vrstev bylo oříškem i pro těžkou techniku. Mezery mezi balvany jsou osázeny suchomilnými rozchodníky, nad samotnou skalkou je pak plocha s méně vzrůstnými dřevinami doplněná o kvetoucí trvalky.

Galerii zobrazíte kliknutím na obrázek

                                                                                                                                                                              

Moderní zahrada moderního domu

 

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.